Верховна Рада ратифікувала Протокол про внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною і Данією

22/02/22

16 лютого 2022 року Верховна Рада ратифікувала Протокол про внесення змін (“Протокол”) до Конвенції між Урядом України і Урядом Королівства Данії про уникнення подвійного оподаткування (“Конвенція”).

Протокол набуде чинності після того, як Україна і Данія завершать ратифікаційні процедури. Очікується, що це повинно статись найближчим часом у 2022 році. В такому разі із 1 січня 2023 року ставки податку на доходи нерезидентів будуть змінені:

Протокол містить так званий тест на основну мету (principal purpose test), який дозволяє податковим органам відмовити у застосуванні податкових вигід (наприклад, понижених ставок податку), якщо основною метою операції є отримання таких податкових вигід. Водночас, тест на основну мету вже застосовується між Україною та Данією, оскільки Конвенція зазнала модифікацій, передбачених Багатосторонньою конвенцією MLI. 

Протокол також вносить зміни до переліку податків, на які поширюється дія Конвенції, а також удосконалює процедури взаємної допомоги у стягненні податків і обміну інформацією між податковими органами України і Данії.

Ми будемо і надалі відстежувати зміни у сфері міжнародного оподаткування та тримати Вас у курсі подальшого розвитку подій.