Ратифіковано Протокол про внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною та ОАЕ

09/09/21

8 вересня 2021 року Верховна Рада України ратифікувала Протокол про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною і Об'єднаними Арабськими Еміратами ("Протокол" і "Угода" відповідно).

Протокол набуде чинності після того, як Україна і Об'єднані Арабські Емірати ("ОАЕ") завершать ратифікаційні процедури. Якщо це станеться цьогоріч, із 1 січня 2022 року ставки податку на доходи нерезидентів будуть змінені таким чином:

Ратифіковано Протокол про внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною та ОАЕ

Протокол також передбачає так званий тест на основну мету (“principal purpose test”), який дозволяє податковим органам відмовити у застосуванні податкових вигід (наприклад, понижених ставок податку), якщо основною метою операції є отримання таких податкових вигід (при цьому, Угода вже має таке положення завдяки MLI модифікаціям). Крім того, Протоколом передбачено внесення змін до оподаткування дивідендів та прибутків від діяльності у сфері міжнародного морського і повітряного транспорту, а також удосконалення процедури обміну інформацією між податковими органами України і ОАЕ.

Ми будемо і надалі відстежувати зміни у сфері міжнародного оподаткування та тримати Вас у курсі подальшого розвитку подій.