Duális képzés

2015 őszén útjára indult duális képzési programunk a Budapesti Corvinus Egyetemmel karöltve. A program folytatódik a 2019/2020-as tanévben is!

Globális felmérések szerint, az Y és a Z generáció számára egyre fontosabbá válik, hogy az oktatás valamint a vállalati oldalról érkező elvárások közelebb kerüljenek egymáshoz. A duális képzés hidat képez a felsőoktatási intézmények és a munkaerő piaci követelmények között. Lehetőséget ad a hallgatók számára, hogy egyetemi tanulmányaik mellett releváns szakmai tapasztalatot szerezzenek a világ piacvezető vállalatainál. Ennek köszönhetően a képzésben résztvevők nem csak elméleti tudással, de szakmai tapasztalattal és pályaidentitással is felvértezve léphetnek ki a munkaerőpiacra. A program során - 2 éven keresztül - a kiválasztott hallgatók összesen 52 hetet töltenek el a Budapesti Corvinus Egyetemen és 44 hetet a PwC Magyarországnál. A gyakorlatban a hallgatók elsősorban a félévek közötti szünetben tartózkodnak a vállalatnál, a szorgalmi időszakban pedig a tanulmányaiknak tudják szentelni az idejüket.

Az egyetemmel és a programban résztvevő vállalatokkal közösen kidolgozott tematika alapján, a szakmai tapasztalat mellett az Corvinus Egyetemen megszerezhető elméleti tantárgyak közül négyet (könyvvizsgálat rendszere, nemzetközi számviteli beszámolási rendszer, a számvitel és a könyvvizsgálat számítógépes támogatása, számviteli és ellenőrzési esettanulmányok) közvetlenül a PwC szakembereitől sajátíthatnak el a résztvevők.

A duális képzésről bővebben

A duális képzésről bővebben itt tájékozódhatsz:

Az Emberi Erőforrások Minisztérium tájékoztatója a duális képzés felvételi eljárásáról:

Több

Amiért érdemes jelentkezni a PwC Duális képzési programjába

  • Lehetőség a világ egyik legnagyobb könyvvizsgálattal és pénzügyi tanácsadással foglalkozó vállalatánál tanulni a könyvvizsgálatról és a gazdasági világról;
  • Részvétel a vállalat projektjeiben;
  • Mentor illetve coaching rendszerünk keretében biztosítunk egyénre szabott fejlődési lehetőséget;
  • Havi ösztöndíj a képzés teljes idejére (2 év);
  • Szakmai képzések;
  • Segítségnyújtást a szakdolgozatíráshoz.

Több

Feladatok, amivel várunk Téged

  • A könyvvizsgálati munkacsapat munkájának támogatása;
  • Részvétel a magyar és nemzetközi számviteli sztenderdeknek megfelelően összeállított pénzügyi beszámolók ellenőrzésében;
  • Önálló projekt/kutatómunka szakmai irányítással;
  • Ügyfeleink működésének, folyamatainak megismerése.

Több

Kiválasztási folyamat

Vállalati jelentkezési határidő: 2019. június 01.

  1. Jelentkezz önéletrajzoddal az online rendszerünkbe és a jelentkezés részeként töltsd ki az online numerikus és logikai tesztjeinket!
  2. Sikeres teszt esetén a második lépés egy videóinterjú.
  3. PwC Assessment Centeren való részvétel.
  4. Kezdés a PwC csapatában 2019 szeptemberében.

Több

Kapcsolat

Lipcsei Kornélia

Toborzási és kiválasztási vezető, PwC Hungary

Varenke Rozália

Toborzási és kiválasztási szakértő, PwC Hungary

Elter Gabriella

Szekeres Vivien

Keresztes Viktória

HR Intern, PwC Hungary

Kövess minket!