Information Security Forum - ISF

ISF er et verdensomspennende sikkerhetsforum med over 250 medlemsbedrifter hvorav over halvparten av Fortune 100 selskapene. ISF har som formål å være en arena for å dele kunnskap og erfaring mellom medlemmene om sikkerhetsfunksjonen, en utvikler av god praksis og metodikker for sikkerhetsarbeidet samt en aktiver påvirker for standardiseringsarbeidet og lovgivningen for sikkerhet.

ISF ble etablert av Coopers & Lybrand i 1989. PwC Norge har siden etableringen vært lokal agent av det norske chapteret i dag bestående av 15 medlemsbedrifter. I sin agentrolle sørger PwC for å informere medlemmene om nyheter fra Forumet, og kommunisere tilbake ønsker og behov fra medlemmene. PwC koordinerer og avholder 4 medlemsmøter i året hvorav 1. møte er et nordisk arrangement. Møtene gir en arena for nettverksbygging og fortrolig erfaringsutveksling mellom medlemmene. Dersom de norske medlemmene ønsker å igangsette lokale initiativ så som utarbeidelse av god praksis eller påvirke nasjonale myndigheter, er PwC behjelpelig med å koordinere disse aktivitetene. Eksempelvis satt det norske chapteret i 2000 ned en arbeidsgruppe for å etablere god praksis for etablering og bruk av Intrusion Detection Systems.


Kontakter
Erlend Skuterud
Direktør
Tel: +47 95 26 03 58
Tom Remberg
Senior Manager
Tel: +47 95 26 07 16

© 2005-2008 PricewaterhouseCoopers. All rights reserved. PricewaterhouseCoopers refers to the network of member firms of PricewaterhouseCoopers International Limited, each of which is a separate and independent legal entity.
Accessibility information Skip navigation Countries online