PwC in de media


Advertentie 2 januari 2008

Nederland, ontzuil!*

De afgelopen tijd hebben we ons vrij kritisch uitgelaten over de staat van Nederland – over het ontbreken van een duidelijke koers, over het bleke vestigingsklimaat, over het gebrek aan profilering, enzovoorts. Dat kan de vraag oproepen: hebben jullie dan niets positiefs te melden? Jawel, dat hebben we wel degelijk. Nederland heeft alles om bij dé grote mondiale ontwikkelingen van de komende jaren een leidende rol te spelen. We zijn superieur op terreinen die alleen maar belangrijker zullen worden: duurzaamheid, voedingstechnologie, gas, watermanagement (maar liefst 400 jaar praktijkervaring!). Maar we zijn – toch een puntje van kritiek – op z’n Nederlands opnieuw verzuild geraakt. Onze expertisegebieden zijn losse kraampjes op de internationale markt: het kraampje duurzaamheid, het kraampje energie, de waterkraam. Maar wanneer we meer bij elkaar over de schutting zouden kijken en ons als één hoogwaardige, innovatieve en vooruitstrevende economie presenteren, mobiliseren we een enorm potentieel en krijgt Nederland weer vaart. Als kennisorganisatie die zeer veel sectoren overziet en bedient, is het ons goede voornemen voor de komende jaren om schuttingen te verlagen. Door partijen bij elkaar te brengen, de dialoog te faciliteren en ideeën aan te reiken. Want we wensen Nederland heel gelukkige en voorspoedige nieuwe jaren, te beginnen met 2008.

Namens de partners en medewerkers van PricewaterhouseCoopers,

Jos Nijhuis,
Voorzitter Raad van Bestuur
PricewaterhouseCoopers


naar boven


Advertentie 20 november 2007

minder regels, vollere schatkist.
wat wil een overheid nog meer?*

Om meteen maar een illusie door te prikken: Nederland is niet het belastingparadijs waar het Tax Justice Network ons nog altijd voor aanziet. De directe belastingen vallen wel mee, maar door de complexiteit van het stelsel, de bijkomende heffingen en de aanzienlijke kosten voor naleving schoppen we het internationaal niet verder dan de middenmoot. En zijn we maar matig interessant als vestigingsland. Het rapport ‘Paying Taxes 2008’ van onder meer de Wereldbank bevestigt opnieuw dat eenvoudige stelsels (zelfs met lagere tarieven) meer opleveren. De oplossing is dus even simpel als lucratief: schrappen. Hervorm, fileer, neem daarbij álle belastingen mee en ons vestigingsklimaat knapt zienderogen op.

Fons Hoogeveen,
belastingadviseurs
PricewaterhouseCoopers

Gerelateerde links

naar boven


Advertentie 6 november 2007

een duurzame economie eist een voorspelbare overheid.*

Geen discussie meer mogelijk: de combinatie van groen en groei wordt dé sleutel tot succes. Voor overheid, maar ook voor bedrijfsleven. Want de groene revolutie is onontkoombaar en biedt ongekende kansen. Alleen, onze economie wordt nog gedomineerd door onder andere het oude vertrouwde olie en gas. En dat zit de definitieve doorbraak in de weg. Willen we als land duurzaam en succesvol opereren, dan zijn grootscheepse investeringen nodig in nieuwe infrastructuren. Om straks bijvoorbeeld waterstof bij de automobilist te kunnen krijgen. Het bedrijfsleven staat startklaar om die handschoen op te nemen. Maar dan moet de overheid zich voorspelbaar tonen met een subsidie- en investeringsklimaat dat zo duurzaam is als het Nederland van de toekomst.

Arno Pouw,
voorzitter Advisory
PricewaterhouseCoopers

Gerelateerde links

naar boven


Advertentie 17 oktober 2007

minder regels is goed.
maar andere regels is nog beter.*

Voor snoeien in de regelgeving hoeft geen lans meer gebroken te worden - er wordt druk geschrapt, vereenvoudigd en teruggebracht. Maar de vorderingen gaan traag zolang er nog voor elke uitzondering een nieuwe regel in het leven wordt geroepen. Dus waarom niet de oude regelgeving opzij gezet om de grote sprong te maken naar een principles-based aanpak? Niet proberen verantwoordelijkheden in regels te vangen, maar aanspreken op verantwoordelijkheid. En bijvoorbeeld sturen op zorgplicht of op goed werkgeverschap. Het zou een snel einde maken aan veel regelleed, een enorme groeikans betekenen voor ondernemers en ondernemingen, ruimte creëren voor innovatie en efficiëntere controle mogelijk maken tegen lagere maatschappelijke kosten. Het kan, het werkt en het lijkt op termijn onafwendbaar. Wij zijn voor.

Ruud Dekkers,
voorzitter Accountants
PricewaterhouseCoopers

Gerelateerde links

naar boven


Advertentie 3 oktober 2007

met een spagaat helpen we de financiële sector niet verder.*

Er speelt iets merkwaardigs rond de financiële sector. Iedereen is het er over eens dat Nederland een aantrekkelijke vestigingsplaats moet zijn en blijven voor hoogwaardige financiële instellingen. Getuige ook de brede bijval voor een initiatief als het Holland Financial Centre. Maar tegelijkertijd wordt er stevig geknaagd aan voorwaarden om dat te bereiken. Aan de mogelijkheden om toptalent te krijgen en te houden, aan de aantrekkelijkheid van Nederland voor hoofdkantoren, aan de beloofde vermindering van bureaucratie. Al sinds de 17e eeuw geldt onze financiële infrastructuur als betrouwbaar en innovatief. De Nederlandse pensioensector is internationaal vermaard. Nederland moet nu uit z’n spagaat opstaan en eenduidig kiezen voor deze belangrijke sector.

Robert Swaak,
CFO PricewaterhouseCoopers

Gerelateerde links

naar boven


Advertentie derde dinsdag van september

Nederland, durf te kiezen!*

Het ging allemaal best lekker, daar bovenop die gasbel. We groeiden, fabriceerden, namen over en al polderend maakten we ook nog indruk op het buitenland. Maar het gas raakt op, de industriepolitiek is verleden tijd, internationaal baren we geen opzien meer en polderen werd modderen. Nederland is zichzelf kwijtgeraakt. De oorzaak? Gebrek aan duidelijke keuzes. Niet Rijnlands, maar ook niet Angelsaksisch.
Wel marktwerking in de zorg, maar vooral geen winst. Wel willen dat Rotterdam belangrijk blijft, maar nog steeds geen 2e Maasvlakte. Intussen verliezen we terrein, invloed, talent en mooie ondernemingen, loopt de infrastructuur vast en importeren we onze hoogconjunctuur uit het buitenland. Nederland is nergens meer echt goed in. We zijn ongeprofileerd, en verliezen daardoor ook nog ’ns onze aantrekkingskracht als vestigingsplaats. Daarom: geef Nederland weer een gezicht. Duitsland heeft z’n machine- en auto-industrie, Frankrijk z’n farma en cosmetica. Om over de profilering van de opkomende economieën nog maar te zwijgen. Wij zijn goed op het gebied van milieu. Laat dat dan de superprioriteit worden. Zet het land onder druk en maak van Nederland het land van de innovatieve milieu-industrie. Of het land van het watermanagement. Of van de hoogwaardige dienstverlening. Maar laat Nederland weer excelleren. De stap om de waardering van leraren rigoureus aan te pakken is al een mooie eerste bijl aan de wortel van de veelbesproken zesjesmentaliteit. Geef nu ondernemers en de mainports de ruimte, de zorg z’n winst en bestrijd teveel regels niet met nog meer regels. Onze oproep aan kabinet en parlement: maak duidelijke keuzes en pak door. Onze steun hebt u.

Jos Nijhuis,
voorzitter Raad van Bestuur
PricewaterhouseCoopers

Gerelateerde links

naar boven



Contactinformatie
Meint Waterlander
Woordvoerder
Tel: +31 (0)20 568 59 52
Interessante links

© 2007-2008 PricewaterhouseCoopers. All rights reserved. PricewaterhouseCoopers refers to the network of member firms of PricewaterhouseCoopers International Limited, each of which is a separate and independent legal entity.
Accessibility information Skip navigation Countries online